cheapernet 


Návody na připojení k síti cheapernet protokolem PPTP.

V současné době se můžete do bezdrátové sítě cheapernet připojit protokolem PPTP, který je podporován ve většině operačních systému (MS Windows 95/98/NT/2000/XP/7/8, Linux, aj.), ale i jako součást samostatných zařízení (routerů).

Vaše identifikační údaje (přihlašovací jméno / e-mail a heslo) si můžete zaregistrovat. Registrace a aktualizace identifikačních údajů je bezplatná, zpoplatněn je přístup do sítě (viz CENA a způsoby placení.).

Připojení protokolem PPTP k síti cheapernet.

Po připojení bezdrátového adaptéru (WiFi karta v notebooku, externí WiFi zařízení, …) dostane Vaše zařízení od našeho DHCP serveru neveřejnou IP adresu z rozsahu 10.10.xx.xx, po obdržení IP adresy a adresy GW (default gateway), nakonfigurujete PPTP klienta. Pro ověření Vaší identity je použit protokol MS-CHAP v2. Data nejsou během přenosu šifrována (není aplikován protokol MPPE ani žádný jiný). Adresa PPTP serveru je 10.10.10.1, nebo též host s adresou 10.10.xx.1 na Vám přidělené síti. PPTP serverem Vám bude přidělena VEŘEJNÁ IP ADRESA. Systémy Windows mají nastaveno MTU na hodnotu 1400 pro všechna VPN spojení, věnujte proto zvýšenou pozornost konfiguraci VPN, pokud ji používáte pro přístup do jiné neveřejné sítě.

Pro automatické nastavení Windows XP a Windows 2000 si stáhněte soubor PPTP_cheapernet.pbk a uložte si jej (nejlépe na pracovní plochu). Připojení k síti pak spustíte poklikáním na tento soubor.

Připojení PPTP k síti cheapernet pomocí Windows 8/10.

Podrobný popis ručního nastavení Windows 8.

Připojení PPTP k síti cheapernet pomocí Windows 7.

Podrobný popis ručního nastavení Windows 7.

Připojení PPTP k síti cheapernet pomocí Windows XP.

Podrobný popis ručního nastavení pro Windows XP.

Připojení Linuxu.

Pro připojení Linuxu můžete použít hezky zpracovaný, podrobný, návod uveřejněný na stránkách sourceforge.net (návod na Ubuntu najdete zde). Ovšem bez šifrování (protokolu MPPE), které pro přístup do sítě cheapernet nepoužíváme.

Připojení domácího směrovače (routeru).

Jako příklad připojení domácí sítě přes vlastní router můžete použít následující návody:

Mikrotik pro cheapernet_5Gn.

Mikrotik pro cheapernet_5G.

LinkSys WRT54GL ve funkci PPTP klienta.


© 2004-2019 cheapernet | Všeobecné podmínky
◦ Zákaznická linka: +420 222 261 333 ◦ Email: info@cheapernet.cz